Vali Yavuz'dan Engelliler Haftası Mesajı


Vali Seddar Yavuz,  engelli vatandaşların da evlerini ziyaret ederek ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz çalıştıklarını bildirdi.

Vali Yavuz, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, engelli vatandaşların toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesinin, medeni toplum anlayışının bir parçası olduğunu kaydetti.

Engelli bireylere ihtiyaç duydukları yardım elini uzatmanın ve zihinlerdeki engelleri kaldırmak için gayret göstermenin herkesin görevi olduğunu vurgulayan Yavuz, "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında toplumun dezavantajlı gruplarını evlerinde ziyaret ederek, bu grup içerisindeki engelli bireylerin de isteklerini dinleyip ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

Yavuz, engelli vatandaşlara hizmet etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadığını aktararak, "Bir engelli kardeşimin isteğini yerine getirdiğimde, onun yüzündeki tebessümün sebebi olmak beni çok mutlu ediyor. İmkanlarımız ölçüsünde engelli kardeşlerimizi sevindirmeye ve mutlu etmeye devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Engelliler Haftası'nın salgın nedeniyle Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun aldığı kararlar çerçevesinde icra edileceğine işaret eden Yavuz, şunları kaydetti:

"Evde kaldığımız bu süreçte engellilerimiz ve tüm ailelerinin yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. Gelinen bu süreçte evde kalarak ve kurallara uyarak toplumumuzun tüm fertleriyle engellilerimizin ve ailelerinin mutlu olacağı programları yapabileceğimiz günler inşallah yakındır. Ülkemizin en önemli duyarlılıklarından biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalığın daha da artması dileğiyle Engelliler Haftası'nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini sevgiyle selamlıyorum."

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Valiliği Engelli Bilgilendirme Sitesi