Vali Yavuz; Bu Şehirde Ulaşamadığımız Kimse Kalmasın İstiyoruz


Vali Yavuz; Bu Şehirde Ulaşamadığımız Kimse Kalmasın İstiyoruz

Kocaeli Haber - "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında sosyal amaçlı ziyaret ve temaslarını her fırsatta gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, bugünde İzmit İlçemizin Tavşantepe Mahallesindeki dezavantajlı aileleri ziyaret ederek kimsesizlerin kimi olmaya devam ettiler.

Kocaeli Haber - Pandemi kurallarına dikkat ederek buldukları her fırsatta sosyal amaçlı ziyaret ve temaslarına devam eden Vali Yavuz ve eşi Selda Yavuz’un ilk ziyareti Tavşantepe Mahallesi’nde bulunan Cem Evi’ne oldu. Cem Evi başkanı Ali Ekber İncesu ve canlarla bir süre sohbet eden Vali Yavuz: “Bugün de günümüzü buraya ayırdık, mahallede gezip ziyaretlerde bulunacağız. Bugün her zamandan daha çok bir araya gelmeye ve kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Sizlere karşı sonsuz sevgimiz, samimiyetimiz ve muhabbetimiz var.” diyen Vali Yavuz, pandemi kurallarını da hatırlatarak Maske, Mesafe ve Temizlik konusunda duyarlı olunmasını istedi.

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz daha sonra 1993 yılında Mardin’de iç güvenlik çatışması sonucu şehit düşen Şehidimiz Jandarma Er Fazlı Karabulut’un ailesi ve Kıbrıs Barış Harekâtına katılarak Gazi olan Gazimiz İbrahim Gökdemir’i ziyaret etti. Vali Yavuz, ailelerle sohbette bulunarak, hal ve hatırlarını sordu. Bir ihtiyaçlarının ve taleplerinin olup olmadığını da soran Vali Yavuz; “Sizler bize emanetsiniz ve bizler de sizlere en iyi şekilde bakmakla yükümlüyüz. Bizlerden istediğiniz taleplerinizi her zaman yerine getirmeye hazırız. Kendinizi asla yalnız hissetmeyin ve her daim sizlerin yanınızda olduğumuzu bilin.” dedi.

 

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, İzmit Tavşantepe Mahallesindeki 11 sokağı gezerek 22 ailenin misafiri oldular. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi.

Ziyaretler esnasında engelli bir çocuğumuza Türk Bayrağı hediye edip onun heyecan ve mutluluğuna şahit olan Yavuz Çifti; ‘Engel yürekte olmasın, yürekteki engelin hiçbir tedavisi yoktur.’ dediler.

 

Ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyip, istek ve talepleri not alarak çözüme kavuşturulması noktasında gereken talimatları veren Vali Seddar Yavuz ailelere “Her zaman sizlerin yanındayız, “Gönülden Gönüle” projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz yaşlılarımız, engellilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız şehit ve gazi ailelerimizi eşim Selda Hanımla birlikte ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz. Bu şehirde ulaşamadığımız kimse kalmasın istiyoruz.” diye konuştu.

Ziyaret dolayısıyla çok mutlu olduklarını söyleyen aileler, Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz’a teşekkür ettiler.

 

Yavuz Çifti Kireç Ocakları Bölgesinde Yaşayan Roman Vatandaşlarımızı Ziyaret Etti

Kireç Ocakları bölgesinde yaşayan Roman vatandaşlarımızın evlerine kadar girerek hal ve hatırlarını soran Yavuz çifti, yaşadıkları sorunları yerinde inceleyip taleplerini dinlediler. Roman kardeşlerimizin çocuklarıyla da yakından ilgilenip onlara maske, oyuncak ve kitap dağıtan Vali Yavuz; ‘Ulaşamadığımız her insan bizim için kayıptır. Bu şehirde yaşayan herkese ve her kesime ulaşmayı hedefliyoruz.’ dedi.

Devletimizin şefkatli ellerinin her zaman vatandaşlarımızın üzerinde olduğunu hissettiren Yavuz çifti, ziyaretleri sırasında Tavşantepe Ulu Camii bahçesinde rastladıkları vatandaşlarla da bir araya gelip, mahallenin sorunlarını dinleyerek, onlarla bir süre sohbet ettiler.

 

Bundan sonraki süreçte mahallelerdeki ziyaretlerini sıklaştıracağını belirten Vali Yavuz; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Aziz Milletimiz için yoğun bir mücadele veriyoruz. Bu mücadelenin herkes farkında olmalı. Bugün Libya’dan Azerbaycan’a kadar birçok cephede müthiş bir mücadele veriyoruz. Bu yüzden birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma bu dönemde çok değerlidir. Bugün bölünmeye değil bir araya gelmeye, ayrışmaya değil kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Bir diğer konumuz pandemidir. Valiliğimiz koordinasyonunda yoğun bir mücadele yürütüyoruz, sokak sokak geziyor, maske dağıtıyor, alınan tedbirleri denetliyoruz. Gördüğüm kadarıyla mahallelerde erkek vatandaşlarımızda maske takma oranı daha düşük, hanım kardeşlerimiz bu konuda daha iyiler. Camilerimiz çok iyi. Hiçbir camimizde de yoğunluk görmedim herkes mesafeye dikkat ediyor ve maskelerini takıyorlar. 20-40 yaş aralığı daha dikkatsiz davranıyor, gençlerimizi lütfen uyaralım.

 

Devlet; Vatandaşlar Arasında Ayrım Yapmaz, Herkesi Kucaklar

Bundan sonraki süreçte bizleri mahallelerinizde daha sık göreceksiniz. Vatandaşlarımıza sahip çıkıyoruz. Bizler nereli olduğuna ve inancına bakmadan bütün vatandaşlarımızı kucaklıyoruz. Devlet vatandaşlar arasında ayrım yapmaz, kucaklar. Vatandaşta devletine sahip çıkar. Biz hakkı hukuku haykıran, bir milletin evlatlarıyız. İnşallah sizlerin birlik ve beraberliği ile bu milletin duasıyla daha büyük hedefler içerisinde hep beraber koşacağız. Bu yüzden kardeşliğimizi muhafaza edelim. Mahallemizdeki her bir garibin elinden sımsıkı tutalım. Allah’a emanet olun.” diyen Vali Yavuz eşi Selda Yavuz ile birlikte mahalledeki çocuklarla da yakından ilgilenip, oyuncaklar ve kitaplar dağıtarak onları sevindirdiler.

Toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak başlatılan; Şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler, ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın gönüllerini almak, devletimizin sıcak ve şefkatli yüzünü yansıtmak, sıcak elini hissettirmek ve insanımızın gönlüne girmenin, toplumsal duyarlılık oluşturmak ile ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin kısa sürede çözülerek toplumun refah seviyesinin arttırılması, devlet ve halk arasındaki bağın güçlenmesi, sorunların yerinde incelenmesi ve kalıcı çözümler üretilmesi, maddi ve manevi sıkıntıların giderilmesi, toplumsal değerlerin varlığını hissettirmek amacıyla Vali Seddar Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan “Gönülden Gönüle” projesi kapsamında Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz’un İzmit ilçemizdeki 22 aileye daha yaptıkları ziyaretlerle beraber, Sayın Valimiz ve Eşi 129 aileyi evlerinde ziyaret ederek, devletimizin varlığını ve desteğini hissettirdiler.

 

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Valiliği Engelli Bilgilendirme Sitesi