Turnuvanın Galibi Kocaelili Engelliler


Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen Efeler Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası’nda şampiyon Kocaeli Engelliler Spor Kulübü oldu.

ADÜ Genç Efeler Spor Kulübü ev sahipliğinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü desteğiyle bu yıl 3.’sü 13-14-15 Eylül tarihlerinde yapılan turnuva, kupa ve madalya töreni ile tamamlandı. Turnuvaya KKTC’den Aspelya, Kocaeli Engelliler, Pamukkale Belediyesi takımları katıldı. Lige hazırlık açısından takımlara büyük katkı sağlayan turnuvada 2. Lig takımı Kocaeli Engelliler, finalde Pamukkale Belediye’yi 56-50 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Pamukkale Belediyesi’nin ikinci olduğu turnuvanın üçüncülük mücadelesinde turnuva öncesinde sakatlanan üç oyuncusundan yoksun maçlara çıkan ADÜ Genç Efeler, KKTC temsilcisi, Aspelya’yı 65-52 yenerek üçüncülükle turnuvayı tamamladı.

 

FİLLİKÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

ADÜ Genç Efeler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güler, turnuvanın dostluk ve kardeşlik içerisinde gerçekleştiğini belirterek, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Davutlar Gençlik Kampında takımlar 3 gün boyunca hoş vakit geçirip dostluk ve kardeşlik içinde centilmence maçlar çıkarttı. Turnuvanın 2. gününde hem Kuşadasıspor salonunda maçı izleyen hem de akşam kampta misafir takımlarla beraber olup tanışma fırsatı bulan İl Müdürümüz Cenap Fillikçioğlu gerek turnuva öncesi hazırlıklar konusunda gerekse turnuva boyunca her anlamda takımlarımızın yanında oldu. Geleneksel hale getirdiğimiz turnuvanın önümüzdeki yıl 4’üncüsünü yapma umudu ile vedalaşan sporcular sporun engelli engelsiz herkes için dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirdi” diye konuştu.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Valiliği Engelli Bilgilendirme Sitesi