Engelsiz Kocaeli İçin Çal


Valiliğimiz koordinatörlüğünde, Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çok Sesli Çocuk Korosu ve Gençlik Korosu, özel gereksinimli ve normal gelişim gösteren lise öğrencileri ile müzik öğretmenlerinin katılımlarıyla, İlimizdeki tarihi ve kültürel alanlarda“Engelsiz Kocaeli İçin Çal” videoklibinin çekimleri yapılacaktır.

 

Bu projenin amacı; İlimizde eğitim gören çeşitli özel gereksinimli öğrencilere yönelik toplumsal farkındalığı artırmak, Engelli bireylere yönelik devlet-toplum dayanışmasına katkıda bulunmak, Özel gereksinimli öğrencileri projede üretken hale getirerek özgüvenlerini arttırmak, Projede yer alacak özel gereksinimli öğrenciler ile normal gelişim gösteren öğrenciler arasındaki işbirliği ve dostluğa katkıda bulunmak, Sanat yoluyla geleceğe güvenle bakan mutlu, üretken bireylerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak, İlimizin kültürel ve turistik kimliğinin ortaya çıkarılmasına katkıda bulunmaktır.

  

“Engelsiz Kocaeli İçin Çal” videoklibinin çekimleri; Kocaeli Valiliği Güzel Sanatlar Sergi Salonu (Tarihi Tren Garı), Selim Sırrı Paşa Konağı, Darıca Osman Hamdi Bey Köşkü, Kerpe Kayalıkları, Kefken Pembe Kayalar, Eskihisar Kalesi, Kartepe Kayak Pisti, Maşukiye, Ormanya, Değirmendere Sahili, Yeni Kocaeli Stadı, Karamürsel Aşıklar Tepesi, Yarhisar Müze Gemisi, TBMM Milli Saraylar Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası, Gölkay Park, KBB Yolcu Vapuru, Gebze Hünkar Çayırı, Gebze Ballı Kayalar, İzmit Yürüyüş Yolu, İzmit Saat Kulesi, Maşukiye, Yuvacık Alabalık Tesisleri, Gölcük Belediyesi Yazlık Ilıcası, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kocaeli Müzesi, Kocaeli Üniversitesi Kampüsü, Kocaeli Bilim Merkezi, Sekapark Uçurtma Tepesi, Tarihi İzmit Evleri (Kapanca Sokak)’nde, BİZİM EVİN YANINA (Akmeşe Türküsü) ve ÇAYELİ türküleri müzik öğretmenlerimiz ve yerel müzisyenler tarafından 18 farklı enstrüman kullanılarak kayda alınacaktır. Projemizde gönüllü olarak seslendirme yapmaları için bazı sanatçılarla da görüşmeler devam etmektedir.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Kocaeli Sporun oynayacağı 9 Aralık 2018 tarihli iç saha maçına çıkan Futbolcular projede görev alan özel gereksinimli öğrencilerle birlikte “Engelsiz Kocaeli İçin Çal” yazılı pankartı taşıyarak sahaya çıkacaklardır. Maç öncesi yapılacak video çekimlere videoklipte ayrıca yer verilecektir.

 

Gerekli izinler alındıktan sonra, Projede yer alan tüm öğrencilerin, müzisyenlerin ve çok sesli çocuk/gençlik korolarının katılımıyla eserlerin canlı performans seslendirileceği “Engelsiz Kocaeli İçin Çal Konseri” düzenlenecektir.

 

Özel gereksinimli öğrencilerimize ve Engelli bireylerimize yönelik devlet-toplum dayanışmasına katkıda bulunmak, İlimizin kültürel ve turistik kimliğinin ortaya çıkarılması amacıyla çalışmalarına başlanan “Engelsiz Kocaeli İçin Çal” projesine destek olan duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Valiliği Engelli Bilgilendirme Sitesi