Engelli Bilgi Bankası Hakkında Brifing Sunumu


İL SAĞLIK MÜDÜRÜ OP. DR. ŞENOL ERGÜNEY, VALİMİZ SAYIN HÜSEYİN AKSOY’A ENGELLİ BİLGİ BANKASI HAKKINDA BRİFİNG SUNUMUNDA BULUNDU. (31.10.2018)

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’a Engelli Bilgi Bankası Hakkında brifing sunumunda bulundu.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleşen sunuma; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra  Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney ve Şube Müdürleri katıldı.

 

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli Valiliğimizce İl Sağlık Müdürlüğümüzün koordinasyonluğunda başlatılan; doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle meydana gelen bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini belirli oranda kaybeden engelli bireylerin bilgilerinin yer aldığı Engelli Bilgi Bankası ile ilgili Yapılan Çalışmalar Hakkında, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy'a bilgi sunumunda bulundu.

 

Sunumun ardından,  Engelli Bilgi Bankasının belirli bir engelli türünün bir ilçede, bir köyde yoğunlaşmışsa bunu görebilmek, buna karşı ne tür tedbirler alınabilir bunu ortaya koyabilmek ve bu amaçla devletimizin sunduğu imkanlardan yararlanmayan engelli vatandaşlarımız da varsa bunlara ulaşabilmek olduğunu belirten Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney ile çalışma arkadaşlarına başarılar diledi.  

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Valiliği Engelli Bilgilendirme Sitesi