Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Engelliler Haftası Dolayısıyla Mesaj Yayımladı.


Yavuz, mesajında, mutlu ve huzurlu toplumun en önemli şartının tüm bireylerin eşit şartlarda, ortak amaç etrafında, birbirini anlayarak desteklemesi olduğunu kaydetti.

Engellilerin toplum içinde yaşama sevincini yitirmeden mutlu yaşam sürmeleri için çaba göstermenin, onlara ulaşarak sorunlarına sahip çıkmanın, devlet ve toplum olarak herkesin en önemli sorumluluğu olduğunu aktaran Yavuz, eğitim imkanlarının hazırlanması suretiyle toplumla kaynaştırılmaları ve istihdam şartları yaratılarak ekonomiye etkin şekilde katılımlarının sağlanmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Yavuz, mesajında şunları kaydetti:

"Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini, iş gücüne katılımlarını, huzur ve refah içinde yaşamlarını sürdürebilmeleri için yapmış olduğu yasal düzenlemelerle özel eğitime ihtiyacı olan tüm engelli vatandaşlarımızın, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinden ücretsiz yararlanmaları, ağır engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları ortamlarda yakınları tarafından bakılmaları için bakım ücreti ödenmesi, sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşlarımıza aylık bağlanması, kendi namına çalışan engellilere ve bakıma muhtaç engelli çocuğu olan annelere erken emeklilik imkanı, kamu ve özel sektörde iş imkanı ile engelli gençlere yönelik sınavlar gerçekleştirerek, pozitif ayrımcılık sağlamıştır.

'Gönülden Gönüle' projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı gruplarını evlerinde ziyaret ederek bu grup içerisinde bulunan engelli bireylerimizin de isteklerini dinleyip, ev ziyaretlerinde karşılaştığımız ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz demeden çalışmaktayız ve çalışmaya da devam edeceğiz. Sizlere hizmet etmenin sevincini ve mutluluğunu yaşıyorum. Sizlerin mutluluğu bizim de mutluğumuzdur. İmkanlarımız ölçüsünde engelli kardeşlerimizi sevindirmeye ve mutlu etmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Engellilerimizin engellenmediği bir dünya diliyor, tüm engellilerimizin Engelliler Haftası'nı kutluyorum."

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Valiliği Engelli Bilgilendirme Sitesi