Canan ‘Engel’ Tanımıyor


Gebze Atlı Spor Kulübü’nün yüzde 99 engelli binicisi Canan Doğan azmiyle örnek olmaya devam ediyor. Canan Doğan yeni bir madalyayı daha boynuna geçirmeyi başardı. Karamürselli iş kadını Oya Okur Erciyeş’te Canan’ı yalnız bırakmadı

ZORU BAŞARDI

Serebral Palsi hastası %99 engelli 31 yaşındaki sporcu Canan Doğan engelli olmayanların bile kontrol etmekte zorlandığı binicilik lisansını aldı ve herkesi şaşırtarak imkansızı gerçekleştirmişti. Katıldığı yarışlarda büyük başarılara imza atan Canan son olarak Bahçeşehir At Terbiyesi Ligi Final’inde boy gösterdi. Atilla isimli atıyla ikinci olmayı başaran Canan Doğan yine tüm ülkeye hatta dünyaya örnek olmayı başardı. Gebze Atlı Spor Kulübü’nün antrenörlerinden Mustafa Aslan’ın da Canan Doğan üzerinde emeği çok bulunuyor.

 

ÖRNEK OLUYOR

Azmiyle büyük kitlelere ve özellikle engelli bireylere örnek olan Canan Doğan’ın maddi manevi en büyük destekçileri arasında Karamürselli iş kadını Oya Okur Erciyeş’te yer alıyor. Canan’ın azminin herkese örnek olduğunu ifade eden Erciyeş, “ Kimsenin başaracağına inanmadığı, imkansıza yakın bir şeyi başardı Canan. Bizler onun için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bizlere. Yardım almadan birçok işini yapamayan Canan at üzerinde durabiliyor ve sürebiliyor. Onunla anlaşıyor. Bunun tarifi yok. Ablasının kocaman bir yüreği, her zaman yanında, büyük destek oluyor. Onu da kutluyorum” dedi.

 

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Valiliği Engelli Bilgilendirme Sitesi