Vali Yavuz, Bizimköy’De


Vali Seddar Yavuz, engelli vatandaşlar için istihdam ve sosyalleşme ortamı sağlayan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ziyarette; Vali Seddar Yavuz’a, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ile Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Mütevelli Heyet üyeleri eşlik etti.

Çalışanlarının %85’i engellilerden oluşan ve engellilerin üretim sürecine katılmalarını, kendi ekonomik ihtiyaçlarını karşılar duruma gelmelerini, aynı zamanda ekonomiye katkıda bulunmalarını ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla kurulmuş olan ve bünyesinde konfeksiyon, mantar, açık alan sebze ve meyve yetiştiriciliği, seracılık ve arıcılık bölümlerinden oluşan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’ni ziyaret eden Vali Seddar Yavuz, merkezi dolaşıp yetkililerden bilgi alarak, çalışmaları yerinde inceledi.

Çalışanlarla da bir süre sohbet eden Vali Yavuz, Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Mütevelli Heyet Toplantısına da dijital platform üzerinden katılarak, görüş ve düşüncelerini paylaştı.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Valiliği Engelli Bilgilendirme Sitesi