“Önem “ Projesi Kapsamında Öğrenciler Ağaç Dikti


Kocaeli Valiliği tarafından hayata geçirilen Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesi Derince Piri Reis Ortaokulunda uygulanmaya başlandı.

Kocaeli Valiliği tarafından hayata geçirilen Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) Projesi okullarda uygulanmaya başlandı. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapmasında sosyal desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler için hazırlanan çalışmalar hayata geçiriliyor. Bu kapsamda Derince Piri Reis Ortaokulu “Doğa bizim için önemli” konulu önem projesi dahilinde öğrencilerle beraber fidan dikimi gerçekleştirdi.19 faaliyeti kapsayan proje tüm okul ve kurumlarda, oluşturulan eylem planı çerçevesinde uygulanacak.

 

ÖĞRENCİLER ZARARLI ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTULACAK

Derince Piri Reis Ortaokulu Müdür Yardımcısı Eyüp Şahin” “Önem “ projesi kapsamında öğrencilerimizle “Doğa bizim için önemli” faaliyetini gerçekleştirdik. Önem projesi eğitim insani anlamda gelişmiş bireyler yetiştirmek üzere hazırlanmıştır. Bazı güç durumlarda ki öğrencilere katkı sağlanması hedeflenmektedir. Motivasyonları güçlendirilecektir. Öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan kurtarılması için çalışmalar yapılmaktadır.. Kocaeli eğitimine büyük değer katacaktır. Proje ile bir çok öğrencimizin hayatına dokunacağız” dedi.

ÖNEM PROJESİ İLE HEDEFLENENLER

Kocaeli ÖNEM Projesi; geleceğin teminatı olan çocuklara sevgi ve şefkat eksikliğinden kaynaklanan sorunlarla baş etmeleri için destek olmak temel hedefi ile ortaya çıktı. Ayrıca proje ile çocukların;
» Temel yaşam becerilerini geliştirmek
» Sağlıklı kararlar almalarına katkı sağlamak,
» Yeteneklerinin farkına vararak yaşama sevinci kazanmalarını sağlamak,
» keşifler yaparak kendisinin ve çevresinin farkına varmasına yardımcı olmak,
» Devlet ve millet olarak her zaman yanında olduğumuzu hissetmesini sağlamak hedefleniyor.
Proje, ilimiz genelinde öğrenim görmekte olan ve belirlenen özel nedenlerden en az birine sahip olan çocuklara yöneliktir. Kocaeli ÖNEM projesi sayesinde erdemle üreten ayrıca kendini, Yaşadığı toplumu ve vatanını seven çocuklar yetişecektir.

HEDEF KİTLESİ

Önem Projesi'nin 7 hedef grubundaki bireye yönelik çalışmalar yürütecek. Bunlar Ailesi parçalanmış, Bireysel sağlık problemleri ve ailevi sağlık sorunları olan öğrencilerin yanı sıra tutukluluk hali bulunan, sosyo ekonomik yetersizlik yaşayan öğrenciler ve bağımlılığı olan öğrencilerle birlikte mülteci öğrencileri hedef alacak.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Valiliği Engelli Bilgilendirme Sitesi